75% Indie IDUKKI - tmavá čokoláda

109,00 Kč

Chuť čokolády provází tóny sušeného ovoce s výraznou chutí rozinek, ale můžete objevit i chuť datlí nebo fíků.

Počet

Tato čokoláda byla vyrobena z kakaových bobů odrůdy Mankuva pojmenované po vesnici, odkud tato odrůda pochází. Jedná se o region Idukki jihozápadního státu Kerala v Indii. Mankuva je kombinací kakaovníků typu trinitario a forastero.

Region Idukki je více než z poloviny pokryt pralesem s obrovskou rozmanitostí flóry a fauny, kde kakaovníky rostou pod korunami stromů v úzké symbióze s kořením jako je pepř, muškátový oříšek či kardamon, a ovocnými stromy jako palma kokosová, mangovník, jackfruit nebo třeba mučenka a banánovník.

Výsledkem je chuťově bohatá čokoláda, ve které můžete nalézt šťavnaté tóny sušeného ovoce a v závěru jasně definovanou sladkost rozinek.

Za kvalitou kakaových bobů z Idukki stojí společnost GoGround beans & spices založená italsko - belgickým párem Ellen a Lucou. GoGround má za cíl podporovat farmáře ve snaze vypěstovat nejlepší možné kakao, a proto jejich personál každý týden navštěvuje farmáře, vykupuje veškeré dostupné kakao bez ohledu na sezónu nebo kvalitu, poskytuje poradenství v oblasti organického pěstování a platí prémiové ceny za prémiovou kvalitu. Spolu s pravidelnými platbami farmářům tento přístup zajišťuje, že pouze nejčerstvější kakao je použito k dalšímu zpracování. Zajímavostí je, že po sklizni se o kakaové boby starají už pouze ženy.

I75

Parametry

Složení:
Kakaové boby, třtinový cukr, obsah kakaové sušiny nejméně 75%
Nutriční hodnoty na 100g výrobku:
ENERGETICKÁ HODNOTA 586,8 kcal (2454 kJ); Tuky 40,2g z toho nasycené mastné kyseliny 24,1g; Sacharidy 45,4g z toho cukry 25,7 g; Bílkoviny 10,7g; Sůl 0,01g;