40% Bílá čokoláda s kakaovými nibsy z Ekvádoru

109,00 Kč

Čokoláda je čokoládou, pokud obsahuje kakaový podíl v dostatečné míře, a v bílé čokoládě jde právě o kakaové máslo, které se lisuje z kakaových bobů.

Počet

Hned z kraje odpovím na dvě otázky, které si možná pokládáte. Odpověď na obě je stejná: kakaové máslo.

Čokoláda je čokoládou, pokud obsahuje kakaový podíl v dostatečné míře, a v bílé čokoládě jde právě o kakaové máslo, které se lisuje z kakaových bobů. Bílou barvu má čokoláda opět díky kakaovému máslu, které je světlé krémové barvy. Pokud tedy nepřidáme do čokolády nic barevného, bude mít krémovou barvu.

Jak můžete vidět, jde tedy hlavně o kakaové máslo jako hlavní složku, a proto je potřeba získat kvalitní a voňavé kakaové máslo, ideálně přírodní, tedy nedeodorizované. Deodorizace kakaového másla znamená zbavení přírodního aromatu a tím i jeho jedinečnosti. Pokud tedy máme kvalitní kakaové máslo, máme základ pro dobrou čokoládu. V naší bílé čokoládě naleznete ještě plnotučné mléko a třtinový cukr. Nic víc není potřeba. Teď už jenom namíchat ideální poměry surovin tak, aby čokoláda v ústech "neprášila", nezanechávala mastný film a nebyla přeslazená. Nakonec jsme ji pro zajímavost ještě posypali kakaovými boby a výsledek můžete ochutnat.

E40

Parametry

Složení:
Kakaové máslo, sušené mléko, třtinový cukr, drcené kakaové boby (5%), obsah kakaové sušiny nejméně 40%
Nutriční hodnoty na 100g výrobku:
ENERGETICKÁ HODNOTA 637,4 kcal (2641 kJ); Tuky 50,3g z toho nasycené mastné kyseliny 31,0g; Sacharidy 35,6g z toho cukry 35,6g; Bílkoviny 10,4g; Sůl 0,3g